Bel Bölgenizdeki yağlardan kurtulun!

Özellikle yaşınız, genetiğiniz ve metabolizma hızınız bel bölgesinde yağlanmanın önemli nedenlerinden.

Bel bölgenizde biriken yağ oranı ileriki safhalarda diyabet, yüksek tansiyon gibi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Sağlıklı beslenmeye öğün atlamamaya dikkat ederek, diyete başlamadan önce günlük kalori ihtiyacınızı belirleyerek işe başlayabilirsiniz.

Bel gölgesinde biriken yağlardan kurtulmak için size yardımcı olacağını düşündüğümüz besinleri sıraladık…

  • Greyfurt

Bir çok mineral, vitamin ve besini içeriğinde bulunduran greyfurt folatlar açısından da oldukça zengin bol lifli ekşimsi bir meyvedir. Niasin, pantotenik asit, piridoksin, riboflavin, A vitamini, tiamin, C vitamini, E vitamini ve K vitaminlerini barındırır. Potasyum açısından oldukça zengindir. Greyfurt; mineraller açısından da zengin bir besindir. Bakır, demir, kalsiyum, fosfor, magnezyum, manganez, çinko ve selenyum içermektedir. Yenileyici özelliği olan Beta Karoten de mevcuttur.

  • Turunç

Bol lifli olmasından dolayı zayıflamada yap yakımını hızlandırarak size yardımcı olur.

Akdeniz bölgesinde yetişen portakal gibi fakat suyu acımtırak ekşimsi meyve.

Kahvaltıda tüketilmesinin etkisini artırdığı düşünülüyor. Faydalarından bahsedecek olursak;  içerdiği fenineflin sayesinde metabolizmanızı güçlendirir. Yinede çok aşırı tüketimine dikkat etmek gerekir. Tansiyonu etkileyebilir.

  • Sirke – Elma Sirkesi

Eskiden bu yana bilinen bir yöntemdir. Tavsiyemiz balzamic sirkenin tadı daha güzel olsada kalorisi elma sirkesine oranla daha yüksektir. Bel bölgesindeki yağlardan kurtulmanız için yediklerinize dikkat ederek elma sirkesini alternatif olarak tüketebilirsiniz. Elma sirkesinin faydaları saymakla bitmez. Başka bir konuda sizlere elma sirkesinin diğer faydalarından bahsedeceğiz.

  • Acı Biber

Olmazsa olmaz acı biber. İçerdiği kapsaisin metabolizmayı hızlandır ve kilo vermenize yardımcı olur. Açlığı azaltır. İçeriğindeki proteinlerle yağ tutulumunu azaltır. Yinede tüketirken dikkat etmelisiniz midenize zarar vermeyecek ölçüde dengeli tüketimi önemlidir.

  • Kahve ve Yağ Yakımı

Dengeli ve düzenli kafein tüketimi metabolizmanızı hızlandırarak yağlanmadan kurtulmanızda önemli bir destektir. Unutmayın ki düzenli ve dengeli beslenme yanında spor yapmak oldukça önemlidir. Hiçbir gıda tek başına işlev sağlamaz. Bahsettiğimiz besinlerin hepsi dikkat ettiğiniz sürece kilo verme hızını bölgesel yağlanmayı azaltıcı etki göstererek size yardımcı olur.

Bir cevap yazın