Sabahları Aç Karnına İçilen Kahvenin Zararları

 

Kahve severler olarak düzenli kahve içmenin de bir ayarı var maalesef.. Sabahları aç karnına içtiğim bir kupa türk kahvesinin zamanla bana ne kadar zarar vereceğini öğrendim bu gün. Sizlerle de paylaşmak istedim.

Kahve içerken kuralımız aç karnına olmaması ve sürekli tüketilmemesi ;

Aç karnına içtiğimiz kahve zaman içerisinde yorgunluk ve anksiyete sorunlarına davetiye çıkarıyormuş. Düzenli ve sürekli kafein almak belli bir sürede bizi oldukça olumsuz etkiliyor. Buna rağmen her kahve içende aynı sorunları yaşamak söz konusu değil. Kendinizi deneyin. Zaman içerisinde kahvenin ve kafeinin üzerinizdeki etkilerini fark edeceksiniz.

Kahve ile aranız her zaman iyi olsun. Fakat ayarı kaçırmamak en iyisi. Kahve aç karnına içildiğinde iştah kaybı yapıyor. Başlarda bu hoşunuza gidebilir. Özellikle zayıflamak için çaba harcayanlarınız için güzel fikir gibi görünüyor. Ama maalesef hiç bir şekilde tavsiye edilmiyor. Geçici süreliğine kahvaltının yerini tutabilir. Kahvaltıdan alacağınız enerjiyi sağlayabilir. Fakat geçici süreliğine.Bu nedenle kahve içmeden önce muhakkak bir şeyler yemelisiniz.

Aç karnına ve sürekli kahve tüketilmesi mide rahatsızlıklarını tetikliyor. Kahvaltı etmediyseniz midenizin ürettiği asitlerin parçalayacağı gıdalar olmuyor. Bu yüzden midenizin dengesi değişiyor ve zamanla mide rahatsızlıklarına yol açıyor.

 

 

Bir cevap yazın