Kilo Vermeye Yardımcı Yağlar

Bitkisel ve deniz kaynaklı esansiyel yağ asitleri kilo vermemize de katkıda bulunurlar.

Kilo vermek için yağları tamamen hayatımızdan çıkarmak yerine yararlı yağları beslenme listemize dahil etmek çok daha sağlıklı ve hızlı zayıflamamıza yardımcı olacaktır.

Cold Press yöntemi ile %100 doğal üretilen yağların faydaları bilimsel olarak ta kanıtlanmış. Vücudumuzun üretemediği ve ek olarak almamız gereken maddeler esansiyel olarak adlandırılıyor. Cold Press yöntemi ile üretilen ısıl işlem görmemiş ve kimyasal uygulamadan geçmemiş olarak elde edilen omega 3 ve omega 9 gibi esansiyel yağ asitleri doğal olarak yağa geçiyor. Uzmanlar muhakkak ‘İyi üretim uygulamaları’ sertifikası olan eczanelerde bulunan ürünleri almak gerektiği hakkında uyarıyor.

  • İnsülin Direnci için Çörek Otu Yağı; Esansiyel yağ asitleri açısından zengin bir kaynak olan çörek otu yağı insülin direncine karşı kullanılabiliyorken aynı zamanda bağışıklığı da güçlendiriyor. Araştırmalar çörek otu yağının kullanımının bahar aylarında ortaya çıkan alerjik rinit tedavisinde burun tıkanıklığı, burun akıntısı, burun kaşıntısı ve hapşırma sorunlarını azaltabileceğini gösteriyor.

 

  • Yağ yakımı ve metabolizmayı hızlandırmak için Aspir Yağı; Aspir yağı , yüksek miktarda esansiyel doymamış yağ asitlerinden içeriyor. Hipolipidemik (yağ seviyesini azaltıcı) ektisi bulunmaktadır. Aspir yağı içeriğindeki CLA (Conjugated Linoleic Acid / Konjuge Linoleik Asit) , yağ depolanmasını azaltıcı etkisinden dolayı spor ve diyet programlarına aspir yağını ekleyebilirsiniz.

 

  • Performans ve enerji için Rüşeym Yağı; Yoğun çalışma şartları, hızlı yaşam gibi insanı yoran dönemlerde, öğrenciler, sporcular ve çalışanlar için oldukça faydalı bir kaynak. Buğday tanesinin embriyo kısmı olan rüşeym, beslenme için gerekli olan enerji ve besin kaynaklarını içeriyor. A ve D vitaminlerini doğal olarak bulundurması ve E vitamini oranının yüksek olması rüşeym yağını oldukça kıymetli kılıyor. Rüşeym yağı aynı zamanda vücut direncini arttırıcı ve yaşlanmayı giderici etkileriyle biliniyor. Yağda çözünen vitaminleri içermesi, antioksidan özelliğe sahip olmasını sağlıyor. Yorgunluk için de birebir.

 

  • Kabızlık ve Omega 3 kaynağı için Keten Tohumu Yağı; Cold Press keten tohumu yağı, balık tüketemeyenler ve vejeteryanlar için çok iyi bir bitkisel omega 3 kaynağıdır. Zihinsel gelişimi destekler. Kabızlık problemlerini önlemeye yardımcıdır. 4 tatlı kaşığı kadar cold press keten tohumu yağını 1 kase yoğurda ekleyerek bir haftada günde bir kez olmak üzere tüketmek kabızlığa iyi gelmektedir.

 

  • Metabolik sendromlar için Chia Tohumu Yağı; Beslenmesine dikkat edemeyen, uzun saatler maşa basında çalışmak zorunda kalan, yüksek kalorili beslenen ve stres altında olan kişiler metabolik sendrom yaşamaya daha yakınlar. Modern yaşam hastalığı olan metabolik sendrom, diyabet, abdominal obezite, insülin direnci, kandaki yağın fazlalığı olarak bilinen dislipidemi, hipertansiyon ve koroner arter hastalığı gibi hastalıkların birbirine eklenmesiyle ölümcül sonuçlara yol açabilecek kadar tehlikeli bir durum. Araştırmalar chia tohumu yağının metabolik sendroma karşı tedavide destek olarak kullanılabileceğini gösteriyor.

 

  • Termojenik etki için Hindistan Cevizi Yağı; Hindistan cevizi yağının yapısında MCT (Middle Chain Triglyceride / Orta Zincirli Trigliserid) vardır. Araştırmalar; MCT’nin dayanıklılık ve egzersiz performansını artırdığı, vücut metabolizmasını hızlandırdığını gösteriyor. Hindistan cevizi yağının enerji tüketimini artırdığı ve termojenik etkisi olduğu bildirilmektedir. MCT içeriğinden dolayı lipid malabsorpsiyon (yağ emilim bozukluğu) olan kişilerde de kullanılabiliyor. Son dönemlerde en popüler güzellik destek ürünleri arasında yer alıyor. Güzel kokması ile doğal kozmetik ürünü olarak kullanılan hindistan cevizi yağı, cilt ve saç olmak üzere güzelleşmeye doğal olarak yardımcı. Yapısında bulunan laurik asit sayesinde saç gövdesine ulaşabildiği, böylece yıpranmış saç uçlarına bakım yaptığı, parlak ve yumuşak bir görünüm kazandırdığı bilinmektedir.

 

 

Bir cevap yazın