Bel ve Karın Bölgesi İçin Harika Yağ Yakıcı Egzersizler

Bel ve karın bölgesindeki yağlar, çalışması ve çalıştırması en zor bölgelerden olunca çeşit çeşit yöntem ile bu bölgeleri çalıştırmak, güzel bir vücuda sahip olmak için çabalarız. Konu kilo vermek ve vücudu şekillendirmek ise eğer biraz elinizi taşın altına sokacaksınız ve üşenmeden doğru ve kolay teknikler ile doğru beslenmeyi birleştirdiğinizde hem kolayca ve deforme olmadan hem de daha kısa sürede istediğiniz forma ulaşabilirsiniz.

Daha önceki yazımızda plank tekniğinden bahsetmiştik. Plank tekniğine ek olarak gündelik egzersiz programınıza hipopresif karın tekniğini de eklediğinizde işiniz daha da kolaylaşacak.

Hipopresif karın tekniği, doğru duruş ile nefes alma tekniklerinin birleşiminden oluşuyor. Nefesinizi tutarken diyaframı küçülterek belinizi ve karın kaslarınızı güçlendirerek sıkılaşmanıza yardımcı oluyor. İç baskı oluşturarak pelvik tabanı ve karın duvarlarını harekete geçirir.

Hipopresif karın tekniğini kullanırken sakatlanmamaya dikkat edin. Doğru şekilde uygulandığında etkilerine çok şaşıracaksınız.

Başlangıç olarak yapmanız gereken; herhangi bir komplikasyonu önlemek için vücudunuzu esnetmelisiniz. Plank egzersizi sizi gün gün daha da güçlendireceğinden hipopresif karın tekniğini daha rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz.

  • Bacaklarınızı omuz hizasında açın ve yavaşça dizlerinizin üzerine çömelin.
  • Omurganız dik kalacak şekilde yavaşça öne doğru eğilin.
  • Bu pozisyonda yavaşça nefes alın, göğsünüzü olabildiğince şişirirken karnınızı içe çekin.
  • Pozisyonunuzu koruyun ve 10-15 saniye kadar nefesinizi tutun.
  • Normal pozisyona dönerken yavaşça nefesinizi bırakın.
  • 20 saniye kadar dinlenip hareketi doğru şekilde tekrar edin.

En iyi sonuç için günde iki kez tekrar etmelisiniz. Yapılabilecek en iyi zaman sabah saatleri. Yemeklerden sonra ve yatmadan önce yapmamaya dikkat edin.Bir ay içinde kendinizdeki değişimi fark edeceksiniz.

 

Bir cevap yazın