Spor ile Stresi Yenin!!

Hepimizin çoğu zaman karşılaştığı üstesinden gelmek için çabaladığı stres her alanda karşımıza çıkan ve çoğu zaman kişileri sindiren bir ruh hali. Vücudumuz hemen hemen herkeste strese karşı aynı tepkiyi veriyor. Stresin vücudumuzda oluşturduğu etkileri azaltmanın en sağlıklı yollarından biri spora başlamak.
Büyük şehir yaşamının verdiği yorgunluğun çoğunluğu stres getiriyor. Fiziksel olarak herhangi bir eylem gerçekleştirmememize rağmen zaman zaman yorgun hissederiz. Beynimiz gün içinde yaşadığı stres dolayısı ile defalarca tehlike alarmı verip vücudumuzu yorar. Spor bu noktada size en çok faydayı sağlayacak eylem. Çünkü spor yaptıkça vücudumuz endorfin hormonu salgılar. Endorfin demek mutluluk demek. Spor yaptıkça vücuttan stresin etkilerini yok etmek çok daha kolay. Böylelikle vücudumuzu ve zihnimizi rahatlatmış oluruz.
Günlük yaşam içinde müsait olduğunuz her an spor yapabilirsiniz. Spor ile hem daha sıkı ve güzel bir fiziğe sahip olmanın yanında stres ile de başa çıkabilmek sizin elinizde….

Bir cevap yazın