Squat Challenge ile Sıkılaşma

Daha önceki yazımızda squattan bahsetmiştik. Bu yazımızda squat challenge ile daha komplike bir egzersiz grubu oluşturarak daha fazla bölgemizi nasıl çalıştırırız? sizlerle paylaşacağız.

Squat, ayaklarımızı kalça genişliğinde açarak sırtımız dik bir şekilde dizlerimizin parmak uçlarını geçmeyeceği kadar çömelerek, kalça-basen bölgemizi sıkılaştıran egzersizdir. Squat challenge ile çalışmanıza daha fazla hareket katabilirsiniz.

 

 

15 tekrar ile normal squat hareketi ile başlayın.

 

 

 

 

 

 

İkinci hareketimiz pozisyonumuzu değiştirmeden önce sağ dizimizi sol dirseğimiz ile sonra sol dizimizi sağ dirseğimiz ile birleştirerek 15 tekrar yapmak. Amacımız hem kalçamızı hemde yan karın kaslarını çalıştırmak. Aynı zamanda bacak kaslarımız da güçlenecek.

 

 

 

 

 

 

Diğer hareketimizde ayaklarınızı kalça genişliğinden daha fazla açın ve oturur pozisyona geldiğinizde pozisyonu bozmadan parmak uçlarına yükselin. Başlangıç pozisyonuna dönüp hareketi 15 kez tekrar edin.

 

 

 

 

10 saniye kadar dinlenin ve bir duvara dayanarak squat pozisyonunu alın. 20 saniye kadar bu pozisyonu koruyun.

 

 

 

 

 

 

 

Yana tekme hareketi ile hem iç bacak hem kalça hemde yan karın kaslarınızı çalıştırmış olursunuz. Bacaklarınızı omuz hizasında açın ve squat pozisyonu alın. Her doğrulduğunuz da bir tarafa tekme savurun. 15 kez tekrar edin.

 

 

 

 

Yeni hareketimiz jump squat. Yine 15 tekrar ile squat pozisyonu alın ve doğrulurken zıplayın. Kalçanız,beliniz ve dizleriniz için mükemmel bir egzersiz. Diğer hareketlerden daha zor olduğu için bu hareketi çalışmanın başında da yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın