Akubası ile Baş Ağrılarından 5 Dakikada Kurtulun!!

Akubası; yani parmak akupunkturu ile baş ağrılarınızdan 5 dakikada kurtulmak mümkün. Sürekli baş ağrılarınız varsa, ya da stresten, uykusuzluktan, akşam fazla kaçırmaktan oluşan baş ağrılarınız varsa ve hemen ilaç bulma imkanınız yoksa bu yöntemler çok işinize yarayabilir.

Zan Zhu noktaları

Kaşların içlerin kısımlarında bulunan bu noktalara masaj yapmanız hem akan burnunuzu rahatlatıyor hem de görüşünüzü hassaslaştırır. Bu noktalara bastırarak dairesel hareketler ile yapılan 1 dakikalık masaj sizi rahatlatacaktır.

 

Yingtang Noktası

Üçüncü göz olarak adlandırılan yingtang noktası göz yorgunluğunuzu almak için birebir.

 

Yingxiang Noktaları

Burun deliklerinin yanında gözlerle aynı hizada ve elmacık kemiklerinin altında hissedilen bu noktalara yapılan masajlar baş ve diş ağrısını azaltıyor. Aynı zamanda stres seviyesini düşürerek daha fazla rahatlamanızı sağlar.

 

 

Tian Zhu Noktaları

Başımızın arkasında omurganın başladığı yerde karşılıklı olarak bulunan bu noktalara masaj yapmak, geniz akıntısını önlüyor. Bunun yanı sıra gözlerdeki, kulaklardaki ve baştaki ağrıyı geçiriyor ve varsa eğer migren ağrılarının azalmasını sağlıyor.

 

Shaui Gu Noktaları

Saç çizgisinin üstünde şakaklara yakın bölgede bulunan ve parmağınızla baskı uyguludığınızda hissettiğiniz bu çukurlara; shaui gu noktaları deniyor. Bu bölgelere masaj yaptığınızda temporal bölgedeki ağrıyı ve göz yorgunluğunu alıyor.

 

He Gu Noktaları

Baş parmak ve işaret parmağı arasında bulunan bu noktalara uygulanan basınç, baş ağrısının yanı sıra, diş ağrısı, sırt ağrısı ve boyundaki kaslarda oluşan gerilimi azaltıyor.

 

 

 

Kaynak; Mynet

 

 

Bir cevap yazın