Yaz Meyveleri ile Zayıflayın

Bu meyveler hem tok tutuyor hem sindirimi düzenliyor hem de zayıflatıyor. Sindirim sistemini düzenleyen ve yüksek lif oranları ile bağırsakları çalıştıran yaz meyveleri, zayıflamanıza da destek oluyor.

Çilek

 

 

Antioksidan ve C vitamini açısından zengin olan çilek, bol lifli yapısı ve düşük kalorisi ile yaz aylarının en sevilen meyveleri arasında.

 

Yeşil erik

Sindirim sistemini düzenleyen yeşil erik tok tutma özelliğine sahip. Düşük kalorisi ile yaz aylarının gözdesi olan yeşil erik kansızlığa da iyi geliyor.

 

 

 

Mürdüm Eriği

 

Potasyum açısından zengin olan mürdüm eriği, zayıflamanıza yardımcı maddeler içeriyor. Bunun yanında kurutulmuş olarak ta tüketilebiliyor.

 

Karpuz

Yaz aylarının sofralardan eksik olmayan meyvesi olan karpuz yüksek lif oranı ile zayıflamanıza yardımcı meyvelerden. Su oranı en yüksek meyvelerden olan karpuz susuzluğu giderebildiği gibi lifli yapısı ile sindirimi hızlandırıyor.

 

 

Şeftali

 

 

Düşük kalorili olan şeftali toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırıyor. Lifli yapısı ile de sindirim için oldukça faydalı bir yaz meyvesi.

 Yaban Mersini

 

Besleyici meyveler arasında bulunan yaban mersini zayıflatan minerallere sahip. Antioksidan deposu olan meyve düzenli tüketildiğinde zayıflamaya yardımcı oluyor.

 

 

Kayısı

 

Lifli yapısı ile sindirimi güçlendirerek bağırsakları rahatlatan kayısı, demir ve potasyum açısından en zengin meyvelerden. Aynı zamanda vücutta istenmeyen maddelerin kolayca atılmasını sağlıyor.

 

Kavun

Uzun süre tok tutan etkisi ile sindirim sistemine oldukça faydalı olan kavun, toksin atıcı özelliği ile vücudu temizleme işlemini gerçekleştiren meyvelerden.

Mango

 

 

Düşük kalorisi ile yağ yakıcı özelliği bulunan mango, yaz aylarında serinletici etkiye sahip. Bağışıklık sistemini güçlendiren mango içeriğindeki vitaminlerle oldukça faydalı bir yaz meyvesi.

Avokado

 

Alınan kalorilerin vücutta depolanmasını önleyici etkisi ile son zamanların en favori meyvelerinden olan avakado, doymamış yağlar açısından oldukça zengin bir meyve.

Bir cevap yazın