Göz Çevresindeki Yağlara Doğal Çözümler

Lipom, yani yağ bezelerinin oluşma nedenleri arasında sağlıksız beslenme, aşırı yağlı yemekler, yağlı bir cilt vardır. Ayrıca karaciğer yağlanması sonrasında oluşan enzim dengesizlikleri sonucunda kolesterol yapar ve bunun sonucunda lipom yağ bezesi oluşumuna neden olur. Göz çevresindeki yağlanmaları azaltmak için bazı doğal çözümler mevcut. Bunlar;

Hint Yağı

Yağ bezelerini küçülterek tamamen kaybolmasını sağlar. Bir pamuk parçasına 3-4 damla hint yağı damlatın ve yağ bezesinin üzerinde 30dk kadar bekletin. Her gün düzenli aralıklarla tekrar edin.

Bal ve Buğday Unu

Bir çay kaşığı bal ve bir çağ kaşığı buğday unu ile yağ bezelerinin kaybolması mümkün. bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı buğday ununu iyice karıştırın, bezelerin üzerine sürüp 1 gece boyunca bekletin.

Buhar

Buhar yöntemi ile yağ bezelerinden tamamen kurtulamaya bilirsiniz ama bir süre kaybolmalarını sağlayabiliriniz. Buharda yumuşatmış olduğunuz yağ bezelerini hafifçe sıkarak kaybolmalarını sağlayabilirsiniz.

 

İbrahim Saraçoğlu Yağ Bezesi Bitkisel Tedavisi:1 tatlı kaşığı lavanta çiçeği bir bardak suda 7-8 dakika ağzı kapalı, yavaş bir şekilde kaynatılır ve günde 1 kere içilir. Öğleden sonra aç karnına veya yatmadan 1 saat önce uygulayın. 15 gün uygulayıp, bir hafta ara verip tekrar başlayın. Sırtta çıkan sivilceler için de iyi geldiğini belirtiliyor. Bu tedavi yöntemi vücut içinden başlar ve yağ bezelerine iyi gelir. Sırtta, kulakta, yüzde çıkan yağ bezeleri için bitki kürleri yardımcı tedavi olarak kullanılır diyen İbrahim Saraçoğlu, büyük ve geçmeyen kistler için doktora gitmelisiniz şeklinde konuşuyor.

 

Bir cevap yazın