Zararlı Bildiğimiz Yararlı Yiyecekler

Patlamış Mısır

 

Tam tahıl ve lif açısından oldukça zengin olan patlamış mısır, buharda yağsız ve tuzsuz patlatıldığında sadece 30 kalori içeriyor. Sade yemekten hoşlanmıyorsanız biraz deniz tuzu ekleyebilirsiniz.

 

 

Ton Balığı

Taze ve konserve ton balığı arasında protein açısından bir fark yok. Konservelerin 85gr da 16gr, taze ton balıklarının 85gr da 20gr protein bulunur. Nasıl tüketirseniz tüketin, cilt ve saçlar için sağlıklı olan Omega 3 yağ asitlerinin bulunduğu zengin bir besin.

 

 

Çikolata

 

Kan basıncını ve kolestrolü düzenleyen çikolata, bilinçli tüketildiğinde sitresi yok eden kortizon hormonunun salgılanmasını sağlıyor. Ayrıca zihni de dinç tutuyor.

 

 

Konserve Fasulye

Konserveler kuru bakliyatlara göre daha fazla sodyum içerirler. Buna rağmen besin değerleri genel olarak aynıdır. Her iki çeşitte eşit oranda kalori içerir ve ikisinde de yaklaşık olarak 14gr protein ve 12gr lif bulunur.

 

 

Muz

 

Muzda bulunan yüksek miktardaki potasyum tansiyonu düşürmeye yardımcı olur ve içinde bulunan antioksidan, C vitamini de kanser riskini azaltır. Bir muzda sadece 110 kalori ve 14gr şeker bulunur.

Bir cevap yazın