Yaz Sıcaklarında Detoks İçeceklerle Ferahlayın!!

Sıcaklıkların artmasıyla vücutta ödemler ve şişlikler de artmaya devam ediyor. Ödemlerden ve şişliklerden kurtulmak için kendinize ferahlatıcı detoks içecekler hazırlayabilirsiniz..

Karpuz ve Nane

 

 

Yaz mevsiminin favori meyvelerinden karpuzu birkaç dilim keserek içi buz dolu bir suya atın ve üzerine nane ekleyerek 30dk kadar bekletin.

 

 

 

Çilek ve Limon

 

 

 

Cildi besleyen ve yaşlanmayı geciktiren çilek ile detoks içeceğinizi hazırlamanız çok kolay. Çilekleri ortadan ikiye bölün ve su dolu sürahiye limon dilimleri ile birlikte ekleyin. Birkaç saat buzdolabında beklettiğiniz çilek-limon karışımı içeceğniz hazır.

 

 

 

 

 

Kavun ve Çilek

 

 

Karpuz gibi en sevilen yaz meyvelerinden olan kavun, çilek ile küçük parçalar halinde doğranır ve su dolu sürahiye br parça kabuk tarçın ile atılır. Buzdolabında beklettiğiniz kavun çilek karışımını soğuk soğuk istediğiniz zaman tüketebilirsiniz.

 

 

 

Salatalık ve Limon

 

 

 

Yazın en çok bildiğimiz tariflerden birisi salatalık ve limon. Birde nane ekleyince harika bir ferahlatıcı içecek halini alıyor. Soğuk suya ekleyeceğiniz salatalık ve limon dilimlerini iki saat kadar buzdolabında bekletip dilediğiniz zaman içebilirsiniz. Nane eklemeyi unutmayın ferahlatıcı etkisini iki katına çıkarmış olursunuz.

 

 

 

Şeftali ve Tarçın

 

 

Lifli yapısı sayesinde sindirimi kolay olan şeftaliyi dilim dilim doğrayarak buzlu bir suya atın ve tadına tad eklemek için bir kaç parça küçük kabuk tarçın ekleyin. Bir saat kadar buzdolabında bekleteceğiniz şeftali tarçın karışımınız hazır.

Bir cevap yazın