Zayıflamak İçin Etkili Çözümler

Zayıflamak için atacağınız ilk adım inanmak olmalı. Her şey için başlangıç aşaması, her zaman inanmaktır. İlk adımı attıktan sonra gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. İkinci adım doğru çözümü bulabilmek için vücut tipinizi bilmek. Vücut tipinizi bildiğinizde ona göre çözümler üreterek doğru ve sağlıklı bir şekilde zayıflamaya başlayabilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz spor aktiviteleri ile başarabileceğiniz çözümler olsa da bir uzman ile çalışarak da istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. İnanarak ve motivasyonunuzu koruyarak zayıflamak için bir yola girdiğinizde kendinizdeki potansiyeli keşfedince neden harika bir vücuda hemde sağlıklı bir şekilde sahip olmayasınız? Şok diyetler ve enerjinizi boşa harcayacağınız antrenmanlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Çünkü hem sağlığınızı etkileyecek hem de kalıcı olmayacak çözümler için zaman harcamış olursunuz.

Çoğu kişinin derdi olan göbek yağlarından kurtulmak için yapabileceğiniz çeşitli egzersizler ve egzersizlerinizi destekleyici bir çok içecek çeşidi var. Antrenmanlarınızı vücut tipinizi bilerek yaptığınızda maksimum seviyede sonuç alabilirsiniz.

  • Kilo vermek için şeker kullanımından vazgeçmelisiniz. Vücudunuzun ihtiyacı olan şekeri sebze ve meyvelerden yeterince alabileceğinizi unutmayın.Yine de tatlı krizlerinizi küçük atıştırmalıklarla geçirebilirsiniz. Unutmayın ki ihtiyacınız olmayan kadar vücudunuza giren şeker size boşa alınmış kalori ve fazladan yağlanma demek.
  • Ambalajlı satılan içecekler her ne kadar “diyet, 0 şeker” gibi ibarelere sahip olsa da güvenmeyin. İçerdikleri yapay tatlandırıcılar kalori içermeseler bile size çeşitli rahatsızlıklar verebilir.
  • Protein tüketimini çoğaltmalısınız. Protein tokluk hissini çoğaltarak günlük aldığınız kalori miktarını düşüreceği gibi metabolizmanızı hızlandırarak zayıflama sürecinizi kısaltır. Özellikle göbek yağlarından kurtulmak için karbonhidrat alımını azaltıp protein ağırlıklı besinler tüketmeniz hem göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmanıza yardımcı olacak hemde bu bölgedeki yağlanmanın tekrarlamasını engelleyecektir.
  • Tüketeceğiniz gıdaların karbonhidrat miktarlarını belli bir seviyede tutmanız daha hızlı kilo vermenizi sağlayabilir. Karbonhidratı azalttıkça daha az acıktığınızı fark edeceksiniz. 
  • Bitkisel gıdalarda bulunan liflerin vücut tarafından daha zor sindirilmesi her zaman işinize yarar bir özellik. Daha zor sindirilmelerinden dolayı vücutta daha uzun kaldıkları için, besinlerin içeriğinde bulunan vitamin ve minerallerden maksimum fayda görürsünüz. Buda sağlıklı ve daha kolay zayıflamanızı sağlar. Daha kolay zayıflamanızı sağlar çünkü; vücutta daha uzun kaldığından dolayı acıkmanızı geciktirir.
  • Uyku düzeni oluşturmak fazladan kilo almanızı engeller. Düzensiz uyku bel bölgesinde ve iç organlarda yağlanmaya sebep olacağından günde en az 6 saat uyumaya özen göstermelisiniz.
  • Ve en önemli yere geldik. Spor!! Çokça hareket etmelisiniz. Özellikle bel ve karın bölgesinde yağ toplanan vücut tipine sahipseniz, nabzınızı yüksek tutacak kardiyo egzersizleri yapmalısınız. Bütün vücut kaslarınızı çalıştırmanız sadece günlük mekik çekmenizden çok daha faydalı olacaktır. Günlük belli bir düzende egzersiz yapmanız daha kolay ve kısa sürede şekle girmenizi sağlar. Unutmayın spor yapmak kilonuzu değiştirmeyebilir. Ama bilin ki vücut ölçüleriniz istediğiniz şekilde değişecek. Herhangi bir sağlık probleminiz yoksa kardiyo egzersizleri tercih edin. Ne kadar hareket o kadar fazla kalori harcamak demek. Ayrıca antrenmanlardan sonra içeceğiniz bir bardak süt veya “sade” maden suyu yağ yakım sürenizi uzatarak daha uzun süre vücudunuzun yağ yakmasını sağlar.

Zayıflamak istiyorsanız kendinize hedef koymayı unutmayın. Ve etrafınızdaki negatif kişileri dikkate almadan hedefinize doğru sağlıklı adımlar atın.

Deneyimlerinizi bizlerle paylaşmanızı çok isteriz…

 

Bir cevap yazın