Gözaltı Morlukları İçin ÖnerilerBir çok kişinin rahatsızlık duyduğu göz altı morlukları genetik olduğu kadar düzensiz uyku sorununun ve yorulmanın belirtilerindendir. Aynı zamanda kan hastalığının da belirtileri olabilir. Bu nedenle göz altı morlukları için çözümler aramaya başlamadan önce gerekli testlerin yapılması gerekmektedir. Basit bir cilt sorunu olduğuna kanaat getirdikten sonra bir kaç kolay yöntem ile göz altı morluklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Patates Dilimleri

Düzenli makyaj yapan bayanlar bilir. Makyaj belli bir süre sonra cildi soldurur, bu da rahatsız Özellikle bayanların yüzlerce lira ödeyerek aldığı kapatıcılar bir süre sonra cilde ciddi zararlar vermeye başlıyor. Bakımsız ve solgun görüntünüzden patates dilimleri ile kurtulabilirsiniz. Patatesin içeriğindeki bileşenler gözeneklerin kan dağılımını rahat şekilde sağlamasına yardımcı olur. Sadece göz altı morlukları değil, göz altı torbaları için de patates dilimlerini kullanabilirsiniz.

  • Patatesleri yıkayıp kabuklarını soymadan kalın kalın dilimleyin. Daha sonra gözlerinizin tamamını kaplayacak genişlikte olanları gözünüzün üstüne yerleştirin. Yaklaşık 1 saat kadar bekletin. Sonrasında ılık su ile gözlerinizi temizleyin.Nane Yaprağı

Nane, içinde bulunan etkenler sayesinde göz çevresinde duyarlılığı arttıracak, sinir uçlarınızı uyaracaktır.

  • Geniş nane yapraklarını morarma olan noktalara yerleştirmeli daha sonra 20 dakika bekletmelisiniz. Bekletme işlemi sona erdiğinde temiz nemli bir pamukla silmelisiniz. Gözlerinizin açık olmaması önemlidir. Aksi halde yanmaya neden olabilir. Nane yaprağı uygulamasını morarma son bulana dek günde 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Soğuk Süt

Göz altı morluklarınız için diğer bir çözümde süttür. 15 gün boyunca devam edeceğiniz soğuk süt uygulaması ile morluklardan kurtulmanız mümkün.

  • Pamuk parçalarını soğuk süte batırıp göz altlarınıza yaklaşık 2 saat kadar kompres yapmalısınız. Bu maske hem göz altı morluklarına hemde kırışıklıklara iyi gelecektir. Soğuk su ile işlemi sonlandırabilirsiniz.

Buz Küpleri

Göz altı morluklarınız yeterince uyarılmamaktan morarıyor olabilir. Bu durumda yapmanız gereken soğuk temastır. Buz küplerini hazırladıktan sonra temiz bir mendilin içerisine koyup göz altlarınıza uygulayabilirsiniz. Gözlerinizin altları tamamen iyileşene dek gün içinde 2 kez uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Buz uygulamak istemeyenler içinse en ideal soğuk temas, kaşıkla yapılmaktadır. Gözlerinizin üzerine buzlukta beklettiğiniz kaşığın tersini yerleştirmeli, ısınana kadar bekletmelisiniz. Bu yöntem de buz kadar etkili olacaktır.

Kaynak; qkadınBir cevap yazın