Et Benlerinden Sirke ile Kurtulun!!!

Et benlerinden işlem görmeden doğal yollarla da kurtulabilirsiniz…
Et beni cilt katmanlarında meydana gelen deformasyonla birlikte bölgedeki gelişmeden kaynaklanır. Daha çok fazla terleyen bölgeler et beni çıkmasına neden olabilir. Bunlar papilloma, polip, nevüs gibi isimlerle de anılır. Vücuttaki cilde renk veren melanin maddesinin eşit şekilde dağılmaması halinde, tek bir noktayı etkileyerek vücutta et beni çıkmasına neden olur.

Görüntü olarak ta rahatsız hissettiren et benlerinden elma sirkesi ile kurtulabilirsiniz.

Elma sirkesi içerdiği asit nedeni ile et benlerini kurutup düşmesini sağlar. Gözlerinizin çevresindeki et benleri için tavsiye etmiyoruz. Çünkü içeriğindeki asit tahrişe neden olabilir.

Elma sirkesi ile tedavinin yapılışı;

Öncelikle et benlerinin olduğu bölgeyi sabunla güzelce yıkayıp havlu yardımı ile kurulayın. Sonra et benlerinizin yoğunluğuna bağlı olarak bir kaba elma sirkesini dökün. ( ev yapımı elma sirkelerini tercih etmeniz daha iyi olacaktır.)

Pamuk yardımıyla et benlerinizin üzerine kompres 5dk kadar yapın. Dilerseniz ve vaktiniz varsa pamuk kuruyana kadar et benlerinin üstünde bırakabilirsiniz. 15 gün içinde et benlerinizin renk değiştirip kuruduğunu göreceksiniz. Et benlerinizin kuruduğunu gördükten sonra mümkün mertebe koparmayın. Tehlikeli sonuçlara sebep olabilirsiniz.
Bir cevap yazın