Saç Bakımı ve Gürleştirme

Gűzelliğin vazgeçilmez bir parçası olan saçlar herkes için çok önemlidir. Stresin sıkıntının nelere sebep olabileceğini saçlarınızı kontrol ederek çok kolay anlayabilirsiniz. Aşağıdaki tavsiyelerde sizler için saçları güçlendiren daha parlak ve bakımlı olmasını sağlayacak birkaç ip ucu paylaştık.Sarımsak İle Saç Gürleştirme
Yüzünüzü buruşturduğunuzu görebiliyorum. Ama bu tarif gerçekten çok faydalı. Sadece saçlar için değil saç derisi için de çok faydalı. Saçkıran hastalığı içinde kullanabilirsiniz.

Yapılışı: 3 diş sarımsağı soyun ve iyice dövün. Dövdüğünüz sarımsağı elinize alarak saç diplerinize iyice sürün ve sarımsaklı saçlarınızı 1 saat bu şekilde bekletip, sonrasında iyice yıkayın.

Sarımsağın kötü kokacağından endişe ediyorsanız eğer bir miktar süt ile karıştırıp sürdüğünüzde sorun kalmayacaktır.

Sarımsak ile yapacağınız maske ile saç tellerinin kopmasını önleyebilirsiniz. Yeni ve daha sağlıklı saç tellerine sahip olabilirsiniz. Saçlarınız gürleşir ve daha dolgun bir görünüme sahip olabilirler.Karanfil İle Saç Gürleştirme

Haftada bir kere uygulayabileceginiz bu kürün etkileri gür ve dolgun saçlara sahip olmak. Saçların hacim kazanmasını sağlar. Kırıkların onarılmasını ve yeni saçların çıkmasını destekler. Saçların dökülmesini engelleyerek bakım yapar.

Yapılışı: Kurumuş karanfil bitkilerinden 1 tutam, bir miktar su içerisinde kaynatılır. Kaynattıktan sonra süzün ve elde ettiğiniz suyu saçlarınıza iyice sürün. 1 saat bu şekilde bekledikten sonra ılık su ile iyice yıkayın.


Isırgan Otu İle Saç Gürleştirme

Isırgan otu kürünü düzenli olarak yaptığınızda saçlarınızın daha gür ve hızlı uzadığını göreceksiniz. Bu işlemi haftada 2 kere yapmanız yeterli olacaktır.

Yapılışı
: Bir miktar suyu iyice kaynatın. Kaynadıktan sonra altını kapatın ve içerisine ısırgan otu koyun. Çay gibi demlenmesi için 10 dakika bekleyin. Demlendikten sonra süzün ve ılıdıktan sonra elde ettiğiniz karışım ile saçlarınızı yıkayın. Saçlarınız ısırgan suyu ile ıslakken 1 saat kadar bekleyin ve sonrasında ılık su ile durulayın.

Saçları besleyen ve güçlendiren ısırgan otu yeni çıkacak olan saç tellerinin sağlıklı olmasında etkilidir.Saç diplerini besleyerek saç dökülmelerini engelleyen ısırgan otu aynı zamanda saçların hava almasını sağlar.
Bir cevap yazın