2019’un En Çok Gişe Yapan Filmleri

Avengers: Endgame

2 milyar 485 milyon dolar ile gişe rekoruna doğru hızla koşan Avengers: Endgame filminin yapım maliyeti de 356 milyon dolar. Bu gidişle maliyetini ikiye katlamakla kalmayıp en çok merak edilen film olarak her zaman takip edilebilir bir listede adı olacak.
Captain Marvel

Ve bir Marvel yapımı daha üst sıralarda ilerliyor. Şu ana kadar 1 milyar 123 milyon dolar gişe ile izlenmeye devam eden Captain Marvel’in maliyeti ise 152 Milyon dolar.
The Wandering Earth

Marvel yapımlarını gişede Çin yapımı olan The Wandering Earth filmi takip diyor. 50 Milyon dolarlık bütçe ile hazırlanmış olan film, gişede 699 milyon dolar ile yapımcılarının yüzünü eper bir güldürmüşe ve daha da güldüreceğe benziyor.
How to Train Your Dragon: The Hidden World

Her yaştan hayran kitlesi bulunan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? serisinin 3. filmi olan Gizli Dünya 2019 senesinin en çok izlenen filmleri arasında 517 milyon dolar gişe ile yerini aldı. Filmin yapım maliyeti ise 129 milyon dolar.
Alita: Battle Angel

Şubat ayında vizyona giren film gişede çok ses getiremedi. Fakat 200 milyon dolar bütçe ile çekilen film 404 milyon dolar gişe elde ederek maliyetini kurtarmış oldu.

Shazam!

Listeyi 100 Milyon dolar bütçe ile hazırlanmış olan Shazam takip ediyor. Gişede 358 Milyon dolar ile komedi süper kahraman filmlerinin en tazelerinden olmayı başardı.

Dumbo

Dumbo Filmi aslında 1941 yılında çekilen Dumbo filminin yeniden uyarlaması. Gişede 343 Milyon dolar elde eden filmin apım maliyeti 170 Milyon dolar.

Us

Jordan Peele’nin yazıp yönettiği, 2019 Amerikan psikolojik korku filmi olan yapım 20 milyon dolarlık düşük maliyeti ile gişede 253 milyon dolar toplayarak büyük bir başarı kazandı.

Bir cevap yazın